Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünün uyarısının ardından Erzincan’da gece saatlerinde yağış etkili oldu. Gecenin karanlığını ise şimşekler aydınlattı.

Erzincan’da aralıklı devam eden sağanak yağışla birlikte çakan şimşekler birçok vatandaşı endişelendirse de seyir zevki yüksek görüntüler ortaya çıkardı. Gök gürültüsü ile birlikte peş peşe çakan şimşekler şehrin hemen her noktasından görülürken gökyüzünü ve geceyi aydınlattı. Görsel şöleni kaydetmek isteyen vatandaşlar da çektikleri video ve fotoğraflarla güzel kareler yakaladı.

“Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı”

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Erzincan, Erzurum, Ardahan ve çevrelerinde beklenen kuvvetli yağışlara dikkat çekti.

Kahramanmaraş’ta 100 depremzede çiftin nikahı kıyıldı Kahramanmaraş’ta 100 depremzede çiftin nikahı kıyıldı

Meteorolojiden yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre: Pazar günü Erzincan, Erzurum, Ardahan ve çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Kuvvetli yağışların oluşturacağı ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: iha