İsrail'in Filistin'deki katliam saldırıları aralıksız sürürken, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'tan Filistin karşıtı bir hamle geldi.

SUNAK, İSRAİL'İ KINAMAYI REDDETTİ

İngiliz Parlamentosunda konuşma yapan Sunak, İsrail'in Filistin'e saldırılarını kınayan bir açıklama yapmak yerine İsrail'i destekleyen bir açıklama yaptı.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'tan skandal İsrail kararı! Halk sokağa döküldü!

'İSRAİL KENDİSİNİ SAVUNMA HAKKINA SAHİP'

Sunak açıklamasında, "İsrail kendisini savunma hakkına sahip. Hamas'tan farklı olarak, İsrail hükümetinin, kuvvetleri uluslararası hukuka uygun şekilde hareket edeceğini açıkla belirtiyor." dedi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'tan skandal İsrail kararı! Halk sokağa döküldü!

'İNGİLTERE SALDIRININ ARKASINDA KİMİN OLDUĞUNA DAİR KARARINI AÇIKLAMAYACAK'

Evsiz kalan yüz binlerce Filistinli'nin yerleşimleri konusunda açıklama yapmayan Sunak, İsrail'in El Ahli Baptist hastanesine yaptığı katliam saldırısıyla ilgili acele karar verilmemesi gerektiğini vurgulayarak, İngiltere'nin saldırının arkasında kimin olduğuna dair kararını açıklayamayacağını söyledi.

SUNAK'IN KARARI SONRASI İNGİLİZ HALKI SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Başbakan Sunak'ın İsrail'i kınamayı reddedip, İsrail'e destek vermesi ve parlamentonun da bunu onaylamasının ardından İngiliz halkı sokaklara döküldü. Downing St. konutunun önüne akın eden İngilizler, Sunak ve hükümet aleyhinde sloganlar attı.

Netanyahu, Gazze’de uluslararası bir gücün görev yapmasına karşı Netanyahu, Gazze’de uluslararası bir gücün görev yapmasına karşı

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak'tan skandal İsrail kararı! Halk sokağa döküldü!