İsrail’in yanlışlıkla Mısır-Gazze-İsrail sınır bölgesindeki Kerem Şalom yakınlarında vurduğu Mısır mevzisinde bulunan askerler hafif şekilde yaralandı.

Bakan Yerlikaya dev operasyonu duyurdu: Tam 1 ton 718 kilo! Bakan Yerlikaya dev operasyonu duyurdu: Tam 1 ton 718 kilo!

İsrail’in yanlışlıkla Mısır-Gazze-İsrail sınır bölgesindeki Kerem Şalom yakınlarında vurduğu Mısır mevzisi hakkında Mısır’dan açıklama geldi. Mısır ordusu tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi sınırı yakınında "bir İsrail tankından kazara atılan mermi" nedeniyle sınır muhafızlarının "hafif şekilde yaralandığı" aktarılarak, İsrail’in kasıtsız olan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü derhal dile getirdiği ve İsrail tarafından olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada kaç sınır muhafızının yaralandığı ise belirtilmedi.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, kısa bir süre önce İsrail ordusuna ait bir tanktan yanlışlıkla açılan ateş sonucu Mısır-Gazze-İsrail sınır bölgesindeki Kerem Şalom yakınlarında Mısır’a ait bir mevzinin vurulduğu, olayın araştırıldığı belirtilmiş ve İsrail ordusunun olaydan üzüntü duyduğu bildirilmişti.