İsrail, Gazze Şeridi’ne hava ve kara saldırısını sürdürüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Rantisi Hastanesi ve Nasr Çocuk Hastanesi’ni kuşattığı bildirildi. Binlerce hasta, sağlık personeli ve hastanelere sığınan sivilin içeride yiyecek ve su olmadan mahsur kaldığı, her an ölüm riskiyle karşı karşıya oldukları aktarıldı. Açıklamada, "Yapılan katliamlar, saldırılar ve hastanelerin kuşatılması karşısında dünya kendinden utanmalı" ifadeleri kullanıldı.

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise İsrail’in Filistinlileri güneye gitmeye zorlamak için hastaneleri kuşattığı belirtildi. Uluslararası topluma sivillerin korunması konusunda İsrail’e baskı yapılması çağrısında bulunuldu.

İsrail tankı Rantisi Hastanesinin önünde

İngiltere’de 'çocuk tabut'lu eylem İngiltere’de 'çocuk tabut'lu eylem

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, İsrail’e ait bir tankın Rantisi Hastanesinin önünde olduğu görüldü. Başka bir videoda ise İsrail ordusunun tahliye emri nedeniyle hastaneden beyaz bayrak sallayarak ayrılan sivillere ateş açıldığı anlar kameraya yansıdı.