Bilal Saygılı, bir televizyon programında yaptığı konuşmada, Tire’ye yönelik Devlet Bahçeli’nin özel bir talebinin olduğunu söyledi. Saygılı, "İzmir ile ilgili, 2019 yerel seçimlerinde, nasıl bir paylaşım yapılmış ise ilçelere hangi partimizle gireceğimizin kararı verilmiş ise aynı şekilde devam kararı verildi. Sadece birkaç gün içerisinde Devlet Bahçeli’nin Tire’ye özel bir talebinin olması sonucunda, Cumhurbaşkanımızın da karşılıklı mutabakat kurarak yapmış olduğu bir Narlıdere ve Tire değişimi oldu. Bu da hem ilimiz için hem de Cumhur İttifakımız için hayırlara vesile olsun" dedi.

İYİ Partili Başkan MHP’ye mi geçecek?

İYİ Partili Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın ise MHP’ye geçeceği yönünde iddialar konuşulmaya başladı. Başkan Duran, konuyla ilgili, "Şuan konuyla ilgili açıklama yapmamız erken. Siyasette 1 gün çok uzun, 1 yıl çok kısa zaman dilimidir bazen" diye konuştu.

İBB Başkan Adayı Kurum: Tüm emekçilerimizin tazminatı da teminatı da Murat Kurum’dur İBB Başkan Adayı Kurum: Tüm emekçilerimizin tazminatı da teminatı da Murat Kurum’dur

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de, iddialarla ilgili bir görüşme olmadığını söyledi. Şahin, "Bizim Tire’de 3 tane aday adayımız var. Bu genel merkezimizin kararıdır. Kararın ne olduğunu şuan bilmiyoruz. Profesyonel çalışma yaptırıyoruz. O çalışmaların sonucuna göre karar verilecek" diye aktardı.

Kaynak: