MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"KAZA TÜM YÖNLERİYLE ARAŞTIRILMALIDIR"

Erzincan'da milletimizi hüzne boğan bir felaket meydana geldi. devlet ilk andan itibaren tüm imkanları seferber etti. Meclis araştırma komisyonu oluşturulması isabetlidir. Hiçbir sisli alan bırakılmamalı kaza tüm yönleriyle araştırılmalıdır. 

"KURUM'UN VERİLMEYECEK HESABININ OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI"

Acılar üzerinden siyasi rant yapılmamalıdır. Siyanür iddiasında bulunanlar iddialarını ispat etsin. 

İstanbul'da havlu atacak olanlar Murat Kurum'a karalama kampanyasına girdiler. Kurum'un verilemeyecek hesabının olmadığı ortaya çıktı. 

Başkan Erdoğan'dan dünyaya mesaj! Başkan Erdoğan'dan dünyaya mesaj!

Ankara altın çağına kavuşacak, İstanbul muradına ulaşacaktır. 

ERDOĞAN'IN MISIR ZİYARETİ

Erdoğan'ın BEA ve Mısır ziyareti gerçekten tarihidir. İnanıyorum ki Türkiye Mısır ilişkileri olması gereken seviyeye gelecek. İki ülke arasındaki balar daha da güçlenecek. Daha düne kadar İstanbul ve Kahire'nin kader çizgisi aynıydı. 

İki ülke arasındaki ticaret hacminin 15 milyar dolara çıkarılma hedefi sevindiricidir. Çevresiyle buzları eriten Türkiye, zillete düşen muhalefet partilerini kıskandırmaktadır. 

Bu ziyaret İsrail zulmüne karşı birlik olmak demektir. 

İSRAİL'İN REFAH PLANINA SERT TEPKİ

İsrail katliamlarına son vermelidir. Refah'tan uzak durmalıdır. Uluslararası toplum sadece kınamakla kalmamalı İsrail'e karşı gerekeni yapmalıdır. Küresel vicdan harekete geçmelidir. 

Tekrar ediyorum 1967 sınırlarına sahip bir Filistin kurulmadan Orta Doğu'da barış sadece hayal olacaktır. 

"ÖZGÜR BEY'İN ŞİFRELERİ DEM'İN ELİNDE"

Türkiye artık eski Türkiye değildir. Ya muhalefet değişecek ya da millet bu muhalefetin defterini dürecektir. Beka mücadelesini hafife almaları ağır yaralı ve ytüreksiz siyasetin ifşasından başka bir şey değildir. CHP sadece kendi içinde kavgalı değil Türk milleti ile sorunludur. Yedek kulübesine çekilmesi milli bir görevdir. Demlenmiş CHP'nin doğrusu ile yanlışı birbirine karışmıştır. DEM artık CHP'nin kumanda odasına kadar nüfuz etmiştir. Kimin aday yapılıp yapılmayacağına kadar müdahil olmuştur. Adı konulmamış kokuşmuş ilişki CHP'nin iç yüzünü deşifre etmiştir. Özgür beyi iradesi ve şifreleri DEM'in eline geçmiştir. Türkiye'yi devirmeye çalışanlara Türk milleti müsaade etmeyecektir. Atatürk'ün anılarını hiçe sayanları, Türk'lüğü rafa kaldıranları, İstanbul'u Ermeni şehri ilan edenleri Türk milleti affetmeyecektir. Etnik ayrımcılığını kamçılamak milliyetsizlerin ağzıdır. CHP ekseninden kaymış, kayış koparmıştır. CHP sakat siyasetin pençesinde kıvranarak tükenişe ve inişe geçmiştir. Yerel yönetimleri zillet çukurundan çıkarmanın zamanı yaklaşmıştır. O zaman 31 Mart'tır. Vakit el ele vermenin, gönüllerde birleşme vaktidir.

Çürümüş bir kalem sahibi köşesinde "alt gelir grupları, bilin ki ülkeyi kurtarmıyor tersine yıkımına destek oluyorsunuz, evlatlarınıza cehennem gibi yaşam bırakıyorsunuz" yazmıştı. Bu kalem yobazlarına vatanı bırakmayacağız. Milleti aşağılayan, cahil diyen kalemşörlere boyun eğmeyeceğiz. Yılmayacağız, yıktırmayacağız. Zalimlere karşı aynı siperdeyiz, hainlere karşı aynı hizadayız. Biriz, diriyiz, hep birlikte Türkiye'yiz, Türk milletiyiz.

FETÖ'CÜLERİ GÖREVE İADE ETMEK VATANA İHANETTİR

AYM ile danıştay kararları devlet onuruna, milli birli ve varlığına zarar verdiği açıktır. Fiyat anarşistleri ile ilgili üç maymunun oynanması iki yüzlülüktür. Cari dengenin bozulması için el ovuşturan, fiyatları yukarı çekenlerin ve bunları arkasındaki FETÖ'cülerin hesabı sorulmadan sosyal ve ekonomik huzur nasıl temin edilecek. 15 Temmuz sonrasında hain örgütle ilişkisi belirlenen 4 bine yakın hakim savcı meslekten ihraç edildi. Türk hukuk sistemi zehirlenmişti. Danışta2y'ın kararı tehlikelidir, sakıncalıdır. Bu dairenin göreve iade kararı verdiği kişiler arasında bylock listesinde adı geçenlerin olması nasıl izah edilecektir. Bu karar alınırken 5. daire üyeleri maklube mi yiyorlar haşhaşilerin vaazlerını mı dinliyorlardır. FETÖ'cüleri vatana ihanet, cinayet değil midir? FETÖ'nün propogandasına çanak tutulması, tiyatro denilmesi alçaklığın dibidir. Pensilvanyalı hainin Yusuf suresinden mesaj vermesi bir topralanmanın emaresidir. Buna kalkışırlarsa yapmaları gereken kendilerine kefen biçtirmeleridir. Kuyuda Yusuf değil yılan vardır, kafasını koparmak da şeref ve namus borcudur.  Gelecekleri varsa görecekleri vardır. Farklı kesimlere saklanmış, kripto damarı bulup lime lime doğramazsak günü geldiğinde acınacak hale gelmekten kurtulamayız. Şansını denemek isteyen varsa hodri meydan.

FETÖ ile mücadelede 8 ana başlıkta her sızdığını ifade etmiştim. şimdi ona 9.'yu ekliyorum; fiyat anarşiftleri FETÖ'cüdür, dükkanları kapatılmalıdır. 

Kaynak: iha