Bakan Tekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen AK Parti Grup Toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin tarafından özel sektör öğretmenleri için taban maaş uygulamasının yapılıp yapılmayacağını sorması üzerine Tekin, “Özel okul temsilcileriyle bu konu hakkında görüşüyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çaba sarf ediyoruz” dedi.

Bir gazeteci tarafından müfredat onayı sonrası eğitim sendikaları tarafından yapılan eleştirilerin hatırlatılması üzerine Tekin, “Kendilerine okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum” cevabını verdi.

“Çocuklarımız yaz aylarını tatil yaparak geçirsin”

Okulların kapanmasının ardından yaz dönemi için öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulunan Bakan Tekin, şu ifadeleri kullandı:

YÖK Başkanı Özvar: Yabancı düşmanlığı tohumları ekilmeye çalışılıyor YÖK Başkanı Özvar: Yabancı düşmanlığı tohumları ekilmeye çalışılıyor

“Çocuklarımız yaz aylarını tatil yaparak geçirsin. Okul ve ders dışında okuyarak, sosyal ve sanatsal aktivitelerle ve ülkemizin güzelliklerini görerek güzel bir tatil yapmalarını arzu ediyorum. Velilerden de çocuklarını, öğrencilerimizi bu şekilde yönlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu da eğitimin bir parçası.”

(MMG-

Kaynak: iha